piątek, 25 stycznia 2013

Na okrągło

Lubię mieć rozpoczętych wiele robótek i w zależności od nastroju sobie którąś szyję. Dlatego porozpoczynanych mam kilkanaście eee... kilkadziesiąt rzeczy i mam z czego wybierać. I tak sobie szyję, szyję... aż wreszcie pewnego pięknego dnia coś udaje mi się skończyć. Wtedy jest to naprawdę udany dzień :)
I tak oto udało mi się uszyć 8 ręczników z wyhaftowanymi imionami naszej rodziny. Ręczniki początkowo miały być kwadratowe 50x50 cm, do rąk. I jak zaczęłam wycinać lamówkę płócienną z ukosa do ich obszycia to sobie pomyślałam, że może by tak 'na okrągło' je zrobić? No i tak zrobiłam...

Dwa ręczniki do 'niebieskiej' łazienki:

Dwa ręczniki do 'lawendowej' łazienki:

I na koniec cztery ręczniki dla dzieci do ich łazienki 'pomarańczowo-zielonej'. Przy okazji nauczyłam się robić aplikacje. Podchodziłam do tematu od jakiegoś czasu, ale wydawało mi się to jakieś strasznie trudne. Na szczęście okazało się banalnie łatwe, a do tego niezwykle dekoracyjne:


A jak Wam się podobają aplikacje, bo żółwika i żabkę to już znacie?

JoC

PS. Przy okazji uświadomiłam sobie, że ja w ogóle mam słabość do kształtu okrągłego/kulistego. W końcu nie na darmo kula jest przez fizykę uznawana za kształt idealny; maksymalna objętość zamknięta w minimalnej powierzchni :)
A jako dowód, że uwielbiam koła ściągnęłam z Google'a zdjęcie satelitarne naszego ogródka. Tak sobie patrzę na to zdjęcie i patrzę, i dochodzę do wniosku, że 'z nieba' to wygląda jak lądowisko dla UFO :)


8 komentarzy:

 1. Cudne ręczniki, aplikacje też cudne :) bardzo mi się podobają. z

  OdpowiedzUsuń
 2. a kaczuszka śliczna. z

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i bardzo przyjemnie się ją robi, muszę wymyślić inne zwierzaczki... ślimaczek, biedronka, motylek?

   Usuń
 3. Ręczniki fajniutkie, ale, że wpadłaś na pomysł, żeby zrobić okrągłe... Super! Może podkradnę ten pomysł... co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, 'koło' opatentowali już w starożytności :-)))))

   Usuń
 4. Śliczne ręczniki,w takim kształcie widzę po raz pierwszy i bardzo mi się to podoba.Podziwiam hafciki,świetna robota.Twoje lądowisko dla ufo to piękne miejsce:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne ręczniczki :)) lądowisko dla UFO też niczego sobie. ;)

  OdpowiedzUsuń