niedziela, 22 września 2013

Szuwarowe klimaty

Bardzo lubię wymyślać wzory do wyhaftowania na ręcznikach, nie wiedzieć czemu bardzo mnie to odpręża. Ale jakoś tak się złożyło, że od paru miesięcy nie miałam okazji wyhaftować ani jednego.
Więc tym bardziej ucieszyła mnie zbliżająca się parapetówka przyjaciół i fakt, że gospodyni marzą się haftowane ręczniki.
Jako że gospodarze uwielbiają Mazury, żagle i wszystko co się z tym wiąże (i tak mają urządzony dom), więc i ja postanowiłam wymyślić wzór nie kwiatowy ale 'bardziej pasujący do wilków morskich'.

W skład "szuwarowego" kompletu weszły cztery ręczniki kąpielowe (70x140cm), cztery ręczniki do rąk (30x50cm) oraz ręcznik-dywanik ze stopkami na podłogę. Oczywiście nie zabrakło również ręczników o standardowych wymiarach (50x100cm) – ale one tworzą komplet "morski", a to już temat na innego posta J.

A jako że cały komplet jest dość duży nie chciałam uszczęśliwiać obdarowanych jednym kolorem (sama z pewnością nie ucieszyłabym się z 14 ręczników w tym samym kolorze), więc wybrałam ręczniki w dwóch kolorach współgrających ze sobą: kremowym i beżowym.
 
Motywem przewodnim całego kompletu są pałki.

Na małych ręcznikach wystąpiły one obok pierwszej litery imienia członka rodziny.

Na ręcznikach kąpielowych wyhaftowałam również imiona.
 
Pałki są w dwóch wersjach kolorystycznych:
jaśniejszej…
i ciemnejszej…
pozdrawiam
JoC

4 komentarze:

  1. Asiu a z ciekawości ile kosztują u ciebie takie ręczniczki nie wykluczam ze kiedys w przyszłosci cos takowego bym zamówiła :D:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też bym prosiła o cenę :)
    Robię różne kompozycje z ręczników może kiedyś się przydać:)http://bukietowo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń